Arcidiecézní charita Olomouc lákala dobrovolníky na letní škole

Letní škola rozvojové  spolupráce 2017

Olomouc – Letní škola rozvojové spolupráce v Olomouci nabídla kromě zajímavých přednášek i market. Při něm se účastníci dozvěděli, jak fungují nejrůznější neziskové organizace, jak pomáhají v rozvojových zemích a jak by se mohli zapojit také oni – lidé z řad veřejnosti. Arcidiecézní charita Olomouc představila své rozvojové projekty na Haiti a Ukrajině. Přítomné obdarovala „douškem“ haitské kávy s citátem v kreolštině a snažila se zlákat případné dobrovolníky. Letní školu rozvojové spolupráce pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého.

Lidé dobré vůle mohou aktuálně Charitě pomoci při výpravě materiální sbírky Kontejner pro Haiti. Čtyřicetistopý kontejner má odplout do Karibiku v listopadu. „Do té doby je třeba věci opravit, vyčistit a roztřídit, například u oděvů musíme oddělit věci pánské, dámské a dětské a napsat počet kusů u každého druhu,“ přiblížil vedoucí humanitárního oddělení Martin Zamazal.

Dobrovolníci však mohou na Arcidiecézní charitě Olomouc pomáhat i během celého roku, a to s administrativou, výpravou dopisů a dárků od adoptivních rodičů pro haitské děti, s výrobou vánočních přání, evidencí vysvědčení z jednotlivých haitských škol či překlady z francouzského jazyk do češtiny a naopak.

Letní škola rozvojové  spolupráce 2017Letní škola rozvojové  spolupráce 2017Letní škola rozvojové  spolupráce 2017

Karolína Opatřilová, ACHO

Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku