Jak řídit dobrovolníky při katastrofě. To probírají Charity v Bangkoku

Jak řídit dobrovolníky při katastrofě. To probírají Charity v Bangkoku

Bangkok - Jak řídit dobrovolníky po zemětřesení, povodni či jiné mimořádné události. V tom se vzdělávají  pracovníci Charit asijského kontinentu v rámci dvouletého projektu euro-asijského partnerství, který si klade za cíl zlepšit schopnosti reagovat na humanitární krize (PEACH). Tréninku se v těchto dnech v Bangkoku účastní také Šárka Zápotocká z Charity ČR a Martin Zamazal z Arcidiecézní charity Olomouc.

Pracovníci zúčastněných Charit spolu sdílejí při tréninku zkušenosti se zapojením dobrovolníků během katastrof na území, kde pracují, to je v Pákistánu, Indii, Myanmaru, Bangladéši, Nepálu, Thajsku a na Filipínách. Dále se soustředí na řízení dobrovolníků, od prvního kontaktu přes proškolení a zapojení až po ocenění a poděkování za jejich činnost. „Každá země i Charita má svůj přístup, systém a úroveň práce s dobrovolníky, trénink je proto příležitostí najít jednotící body a přístup, který je možné aplikovat v každé Charitě věnující se dobrovolnictví," sděluje Martin Zamazal, šéf humanitárního oddělení Arcidiecézní charity Olomouc.

Charita Česká republika přináší svoji zkušenost s prací s dobrovolníky spolu s příručkou pro práci s dobrovolníky při mimořádných událostech v anglickém jazyce. Pracovníci asijských Charit tak mají možnost seznámit se s uchopením dobrovolnictví, organizací a řízením dobrovolníků z evropského, resp. českého pohledu a využít příručku ve svých Charitách po jejím přizpůsobení na místní podmínky. 

Arcidiecézní charita Olomouc

Práce s doborovolníky při katastrofě. To rozebírají Charity v BangkokuPráce s doborovolníky při katastrofě. To rozebírají Charity v Bangkoku

Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku