Pomozte vypravit Kontejner na Haiti. Arcidiecézní charita hledá dobrovolníky

Pomozte vypravit Kontejner na Haiti. Arcidiecézní charita hledá dobrovolníky

Olomouc – Čtyřicetistopý kontejner vypraví koncem listopadu Arcidiecézní charita Olomouc na Haiti. Do té doby je však třeba všechny věci z materiální sbírky přetřídit, vyčistit či opravit. Charita nyní hledá pomocníky, kteří by jí pomohli potřebné věci nachystat na měsíční plavbu po moři. Na oplátku jim nabízí „blíže poznat Haiti“.

 

„V těchto dnech potřebujeme vytřídit oděvy, dále je třeba umýt a dezinfikovat nábytek a berle, vyčistit lavice a také roztřídit darované věci dle jejich užití. Pomoci od dobrovolníků bychom si opravdu cenili,“ přiblížila koordinátorka sbírky Kontejner pro Haiti Jana Vážanová s tím, že působiště pomocníků by byl areál Arcidiecézní charity Olomouc v Křížkovského ulici nebo charitní sklad na okraji Olomouce. Záleží na tom, se kterou činností by byli ochotni pomoci.

Zájemci se mohou přihlásit již v těchto dnech na e-mailu: jana.vazanova@acho.charita.cz nebo telefonním čísle: 581 115 218. DĚKUJEME.

Dobrovolníky čeká práce v příjemné atmosféře, nahlédnou pod pokličku sbírky Kontejner pro Haiti, seznámí se s činností Charity a mohou se těšit i na povídání humanitární pracovnice Kláry Lőffelmannové, která se s nimi podělí o své zážitky po návratu z podzimní mise na Haiti.

Sbírka Kontejner pro Haiti skončila o měsíc dříve, než bylo původně v plánu. Lidem dobré vůle se totiž podařilo nastřádat jednou tolik materiální pomoci oproti předpokladům. Do Karibiku by tak měly v kontejneru vyplout desítky šlapacích šicích strojů, látky a další vybavení do šicí dílny, berle a jiné zdravotní pomůcky, hygienické prostředky, letní oblečení a obuv, židličky a školní lavice, koloběžky, nářadí a další věci.

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku