ACHO vyhlašuje výnos a využití Tříkrálové sbírky 2016. Poděkování všem dárcům

ACHO vyhlašuje výnos a využití Tříkrálové sbírky 2016. Poděkování všem dárcům

Všechny Charity na území Arcidiecéze olomoucké mají letošní sbírkové pokladničky Tříkrálové sbírky úředně rozpečetěné. Celkem bylo vykoledováno krásných 24 795 790 korun, což je téměř o milión korun více než v loňském roce! Nyní probíhá kontrola všech úředních dokladů, na jejímž základě bude definitivní výsledek potvrzen. Výtěžek je třeba nyní shromáždit a zkontrolovat na centrálním tříkrálovém kontě, aby poté mohl putovat k těm, jimž je výlučně určen: na pomoc lidem v nouzi.

Celkem bylo rozpečetěno 5 262 kasiček, což je o 181 pokladniček více než loni a násobíme-li třemi, výsledek ukazuje, že letos vyšlo do ulic na území olomoucké arcidiecéze o 543 koledníků více než v loňském roce! Výsledky okomentoval ředitel Arcidiecézní charity Olomouc: „Mám obrovskou radost z toho, že stále přibývají koledníci i vedoucí skupinek. Když si člověk uvědomí, že jsou to tisíce lidí, kteří jsou ochotní v mrazu a nepohodě chodit dům od domu, roznášet radost a pomáhat dobré věci, je to úžasné! Chci všem ze srdce poděkovat. Bez jejich ochoty a nasazení by se Tříkrálová sbírka nemohla vůbec konat. Díky vám všem!

A samotný výsledek koledování? Ředitel ACHO neskrývá nadšení: „Jsem opět ohromen a všem dárcům vděčný. Bezmála 25 milionů korun v naší diecézi a více než 90 milionů v celé ČR, to jsou ohromující čísla a zároveň velký závazek. Vážím si důvěry veřejnosti, kterou nám tímto způsobem lidé dávají najevo,“ sdělil Václav Keprt. Z daru, který lidé vhodili koledníkům do kasičky, se 65 % vrátí přímo do obce nebo regionu, kde byly peníze vykoledovány, 15 % využije na své projekty diecézní Charita, 10 % podpoří projekty humanitární a rozvojové pomoci v zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % tvoří samotná režie sbírky. Podpořeny budou projekty, tzv. záměry, které pokrývají celé spektrum aktivit jednotlivých Charit v arcidiecézi: služby sociální péče včetně sociální prevence a zdravotních služeb. Veškeré záměry musí projít posouzením komise, která dohlíží, aby účel daného projektu byl v souladu s pravidly využití sbírky.

K výsledku Tříkrálové sbírky 2016 se vyjádřil i prezident Arcidiecézní charity v Olomouci P. Bohumír Vitásek: „Myslím si, že tato rostoucí štědrost, nás, občanů ČR je dobrým znamením. Znamením schopnosti rozdělit se s méně úspěšnými nebo schopnými, znamením porozumění pro druhé, znamením dobrého srdce. A to jsou duchovní hodnoty, ty nejhlubší, které v člověku jsou. Stojí za to na nich stavět. Je to prospěšnější než stavět ploty.“

Využití sbírky v roce 2016

Eva Štefková
Arcidiecézní charita Olomouc
Tel. 730 529 746

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku