Charita Strážnice poskytla pomoc dobrovolníkům na chorvatsko-srbské hranici

Charita Strážnice poskytla pomoc dobrovolníkům na chorvatsko-srbské hranici

V týdnu od 5. do 9. října uskutečnila Charita Strážnice materiální sbírku za účelem humanitární výpomoci skupině dobrovolníků působících na chorvatsko-srbské hranici. Sbírka určená na pomoc syrským uprchlíkům bude předána potřebným v nejbližších dnech.

 

 „Materiální podpora poputuje z Charity na chorvatsko-srbskou hranici poblíž města Tovarnik, kde již jeden z dobrovolníků mapoval situaci spolu s ostatními studenty z Prahy,“ sdělila sociální pracovnice Martina Novotná.

Pracovnice strážnické Charity zároveň upřesnila, že se jednalo konkrétně o sběr zimního oblečení, jako jsou bundy, svetry, čepice, šály, rukavice a zimní obuv, včetně dek a pláštěnek, jejichž potřeba teď vzhledem k chladnému počasí stoupá. V daném týdnu se podařilo nashromáždit celkem 63 pytlů výše zmíněného nezbytného materiálu.

Na území Arcidiecézní charity Olomouc se tak jedná o další sbírku, která poputuje na Balkán přímo do zasažených oblastí. Charita Svitavy zorganizovala ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Olomouc materiální sbírku na pomoc uprchlíkům již v září. Poslední zářijový den předala materiální sbírku (drogerie, potraviny, výtvarné potřeby, hračky, spacáky, deky ap.) k distribuci pro potřebné na srbsko-chorvatských hranicích pracovníkům Diecézní charity Brno. 

Pomoc dobrovolníkům působícím v tamní oblasti se ukazuje být v současné chvíli akutní. Jsou to právě oni, kdo spolu s dalšími humanitárními organizacemi již měsíce pomáhají tisícům uprchlíků v místech jihovýchodní Evropy, kde v tuto chvíli tranzitují desítky tisíc lidí. Zejména v souvislosti s komplikovanou situací na hranicích, volají dobrovolníci po urgentním řešení stávajících poměrů. Na některých hraničních přechodech působí týdny bez organizované pomoci - jak vyplynulo z monitorovací cesty v zasažené oblasti, jíž se za ACHO účastnil rovněž vedoucí pracovník humanitárního oddělení Martin Zamazal (viz odkaz níže).

Odvoz materiální výpomoci Charity Strážnice pro dobrovolníky bude na místo určení zajištěn samotnou dobrovolnickou skupinou a uskuteční se ve čtvrtek 22. října.

Článek se souvisejícím obsahem Diecézní charity Brno po návratu z monitorovací cesty v oblasti -
AKTUÁLNĚ:

http://dchb.charita.cz/clanky-o-uprchlicich/chceme-byt-oporou-balkanskym-zemim-rika-zastupce-charity-po-navratu-z-monitorovaci-cesty/

21. 10. 2015
eva.stefkova@acho.charita.cz

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku