My, tři králové, jdeme k vám…

My, tři králové, jdeme k vám… Foto: E. Štefková

Přes 300 koledníků z olomoucké arcidiecéze se včera účastnilo Tříkrálového koncertu 2016 v Městském divadle v Brně. Výtěžek z DMS během koncertu překonal o více než 400 tisíc loňskou částku. Ještě stále je možné potkat v ulicích koledníky a přispět tak na pomoc lidem v nouzi. V Olomouci a okolí se koleduje až do čtvrtka 14. ledna.

Koledníci z Olomouce, Hranic, Přerova, Prostějova, Uherského Hradiště, Šternberka a Zlína se včera v kostýmech tří králů sjeli do Městského divadla v Brně na přímý přenos Tříkrálového koncertu 2016. Pohled do hlediště byl fascinující! Divadlo bylo zaplněno do posledního místa především dětským tříkrálovým publikem. Koncert sledovalo celkem 400 tisíc diváků. Během koncertu bylo zasláno na podporu Tříkrálové sbírky 41 877 DMS, což činí 1 193 495 korun!

Z Hudební scény Městského divadla v Brně letos zazpívali a zahráli Pavel Šporcl, Hana a Petr Ulrychovi, Kašpárek v rohlíku, Beata Bocek, Pavel Helan. Pořadem tradičně provázeli Martina Kociánová a Jan Čenský.  Pro koledníky byla účast na koncertě pořádaném Charitou ČR odměnou za tříkrálové koledování. Koncert je tradičně zamýšlen jako poděkování koledníkům, partnerům i všem drobným dárcům a příznivcům. V průběhu koncertu byly odvysílány krátké reportáže o České nemocnici v Ugandě, o stacionáři Rosa pro lidi s postižením v Bystřici nad Pernštejnem a o komunitním centru Ambrela pro děti ohrožené sociálním vyloučením ve Šluknově.

Dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA je stále možné zasílat na číslo 87777. Sbírku lze podpořit také celoročně. Při zaslání DMS ROK KOLEDA na číslo 87777 bude dárci automaticky odečtena každý měsíc částka 30 Kč. Více o možnosti jak přispět: Tříkrálová sbírka.

Eva Štefková,
Arcidiecézní charita Olomouc 
tel. 739 270 853

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku