ZÁPISKY Z HAITI

Klára s Josefem jsou zpět z Haiti. Přečtěte si, co tam prožili...

Olomoucký arcibiskup požehnal tříkrálovým koledníkům

Olomoucký arcibiskup požehnal tříkrálovým koledníkům Foto: E. Štefková

Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, požehnal v sobotu 2. ledna 2016 při mši svaté koledníkům a vedoucím tříkrálových skupinek z celé olomoucké arcidiecéze v Zábřehu na Moravě a ve Veselí nad Moravou. V letošním roce se Tři králové vydávají koledovat ve prospěch potřebných do ulic našich měst a obcí již po šestnácté.

Slavnostní mše s tříkrálovým požehnáním za účasti otce arcibiskupa se stala již každoroční tradicí, a to vždy na dvou místech olomoucké arcidiecéze. Více než sto koledníků se sešlo v sobotu dopoledne v kostele sv. Bartoloměje v Zábřehu na Moravě, aby vyslechli arcibiskupské požehnání. Do kostela sv. Andělů strážných ve Veselí nad Moravou se v odpoledních hodinách sjeli tříkráloví koledníci nejen z okolních farností veselského děkanátu, ale také i ze vzdálenějších míst Jižní Moravy.

Myšlenku uskutečnit dobročinnou sbírku poprvé vyslovil před sedmnácti léty právě Jan Graubner a k účasti vyzval Charity v olomoucké arcidiecézi. V roce 2000 se konal tzv. „nultý ročník“ Tříkrálové sbírky a již tehdy se zapojily desítky dospělých a dětí. Dnes jsou to tisíce dobrovolníků po celé České republice, kteří u prahů domácností, v ulicích i na náměstích předávají poselství o narození Božího syna a prosí ve prospěch těch, kteří si nedokáží sami pomoci.

Mons. Jan Graubner nazval koledníky "mudrci", protože poznali Boží moudrost o narození Spasitele a připomněl, že nevychází do ulic jen proto, aby oslovili dárce a získali peníze pro potřebné. Oni sami jsou apoštoly, jsou těmi, kdo obdarovávají, kdo nesou radostnou zvěst o narozeném Kristu a všem dárcům tak poskytují možnost spolupodílet se na tomto velkém tajemství.

Eva Štefková
Arcidiecézní charita Olomouc

Peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají potřebným
I v roce 2016 navštíví tři králové významné instituce v Olomouci

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku