ZÁPISKY Z HAITI

Klára s Josefem jsou zpět z Haiti. Přečtěte si, co tam prožili...

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2016 v olomoucké arcidiecézi překonal loňskou částku

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2016 v olomoucké arcidiecézi překonal loňskou částku Foto: E. Štefková

Koleda Tříkrálové sbírky v Arcidiecézi olomoucké je sečtena a konečná částka činí obdivuhodných 24 795 760 korun. Letošní vykoledovaná suma tak překonala výtěžek loňského roku téměř o milión korun. Výsledky ukazují, že lidé mají otevřená srdce, a není jim lhostejný osud těch, kteří se nachází v nouzi.

V olomoucké arcidiecézi letos vyšlo do ulic přes 15 700 koledníků. Koledovali lidé všech generací a profesí: lékaři, učitelé, úředníci, dělníci, maminky na mateřských dovolených, senioři, skauti, ministranti, kněží, a především obrovské číslo všech školou povinných. Letošní výtěžek převýšil loňskou částku o 929 924 korun.

Výtěžky téměř u všech jednotlivých Charit v diecézi překonaly loňskou laťku: „Naším vysněným nevysloveným cílem bylo v letošním roce překročení 2 mil. Kč. Vlastní počítání probíhalo 4 dny a každý den jsme zaznamenávali nárůst vykoledovaných prostředků v jednotlivých obcích. Pevně jsme věřili, že hranici překonáme. To se také potvrdilo. A tak jsme 17. 1. mohli zapsat do sčítací tabulky poslední výsledek a celkový součet skončil na krásné částce 2 036 380 Kč,“ sdělil ředitel Charity Valašské Meziříčí Ing. Jiří Gavenda.

Letošní štědrost dárců u nás na Zábřežsku překonala o téměř 48 tisíc korun loňský výnos koledování a velice příjemně nás překvapila. Tato důvěra veřejnosti zavazuje a budeme se snažit výtěžek použít zodpovědně tam, kde je nějaká potřebnost a nouze. A samozřejmě do míst, které nám jako hodné pozornosti označí naši dárci – jejich příspěvek do pokladničky nám nestačí, jsme vždy rádi, pokud jsou všímaví a přidají i svůj tip, kde vybranými dary pomoci. V tom je vlastně tato veřejná sbírka jedinečná.“ uvedl ředitel Charity Zábřeh Bc. Jiří Karger.

Ze srdce děkujeme všem dárcům, všem, kteří otevřeli tříkrálovým koledníkům nejen dveře, ale i srdce a dokázali tak svoji solidárnost s potřebnými!

Eva Štefková
Arcidiecézní charita Olomouc
Tel.: 739 270 853

Záměry na využití Tříkrálové sbírky 2016 v olomoucké arcidiecézi
Olomoučtí Tři králové rozdávali požehnání, radost i humor
My, tři králové, jdeme k vám…

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku