ZÁPISKY Z HAITI

Klára s Josefem jsou zpět z Haiti. Přečtěte si, co tam prožili...

„O uprchlíky se brodská Charita dobře stará“, říkají zasvěcení

„O uprchlíky se brodská Charita dobře stará“, říkají zasvěcení

O celkem 32 uprchlíků, převážně Syřanů, se od počátku září do dnešních dnů postarali pracovníci uherskobrodské Oblastní charity.

Cizinecká policie zadržela 1. září v Břeclavi přes 200 běženců, z nichž bylo 15 převezeno do Uherského Hradiště. Uherskohradišťská charita spolu s Oblastní charitou Uherský Brod se postarala o základní potřebné vybavení a poskytla uprchlíkům karimatky, přikrývky, povlečení a další potřebné věci včetně hraček pro děti.

„V současné době migrantům zajišťujeme skrze Územní odbor cizinecké policie v Uherském Hradišti jídlo, to znamená snídaně, obědy i večeře. Dodali jsme jim také hygienické potřeby. Ve dnech 28. až 30. září jsme zajišťovali i stravu pro jednoho kojence,“ vysvětlila Jitka Chvílová z Oblastní charity Uherský Brod, která je koordinátorkou pomoci při mimořádných událostech. Jak podotkla, podle jejích informací, je hradišťský Územní odbor cizinecké policie prozatím jedinou institucí svého druhu, která migranty ve Zlínském kraji přepravuje na svá zařízení. „Je tomu údajně proto, že panuje názor, že na Hradišťsku se o uprchlíky Oblastní charita Uherský Brod dobře postará,“ tlumočila názor strážců zákona Jitka Chvílová.

Uprchlíci se v Uherském Hradišti zdržují jen zhruba dva až tři dny. Po vyřízení nezbytných úředních úkonů putují do zařízení pro zajištění cizinců v dalších regionech.

TISKOVÁ ZPRÁVA
30. 9. 2015

Oleg Kapinus
Oblastní charita Uh. Brod

eva.stefkova@acho.charita.cz

Charita dodává uprchlíkům potřebné věci. Radost dělají hračky

 

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku