Pobyty ukrajinských dětí v České republice

Arcidiecézní charita Olomouc pořádá v letošním roce ozdravný a edukační pobyt dětí českých krajanů z oblastí postižených černobylskou havárií.

Pobyt dětí, které trpí řadou zdravotních problémů, např. poruchami imunity, chronickými nebo opakovanými nemocemi dýchacích cest, alergiemi, poruchami funkcí štítné žlázy a psychosomatickými poruchami, si klade za cíl rekondici a posílení organismu dětí v ekologicky čistém prostředí Hrubého Jeseníku.

Součástí pobytu je rehabilitační a zdravotně vzdělávací program, dále je pro děti připravena výuka českého jazyka a vlastivědy. Do třítýdenního pobytu, který proběhne od 4. července do 24. července tohoto roku, jsou zahrnuty i rekreačně sportovní a zájmové aktivity. Děti také čeká několik celodenních výletů po krásách České republiky.

Celkem se pobytu účastní 53 krajanských dětí a 5 dospělých osob jako doprovod. Není výjimkou, že děti pochází ze sociálně slabých a částečně i z neúplných rodin nebo se jedná o děti v náhradní péči. Během pobytu se o děti bude starat odborný lékař.

Naším přáním je navázat na 27letou tradici pořádání těchto pobytů a umožnit dětem českých krajanů žijících na Ukrajině strávit tři týdny v ekologicky čistém prostředí, které napomůže zlepšení jejich zdravotního stavu.

Děti by si z pobytu měly mimo jiné odnést zásady zdravého životního stylu, které bohužel často postrádají.

Projekt realizujeme díky podpoře Ministerstva zdravotnictví ČR.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku