ACHO se připojuje k materiální sbírce pro uprchlíky v Řecku

ACHO se připojuje k materiální sbírce pro uprchlíky v Řecku

Arcidiecézní charita Olomouc se připojila k materiální sbírce vyhlášené Diecézní charitou Brno na pomoc uprchlíkům v Řecku. Sběrná místa jsou v jednotlivých Charitách olomoucké arcidiecéze. Diecézní charita Brno, s pověřením Charity ČR, vyhlásila sbírku v pondělí 15. února 2016.

Materiální i peněžní dary budou použity na okamžitou pomoc v partnerských organizacích Caritas Řecko a na Sociální dobrovolnické klinice a lékárně v Athénách (Caritas Hellas, Athens Social Solidarity Clinic and Pharmacy). „Na seznamu potřebných věcí jsou dětské pleny, nově zakoupený zdravotnický materiál, sušené kojenecké mléko a trvanlivé potraviny s datem minimální trvanlivosti do září 2016. Dále sbíráme jarní i letní oblečení pro děti i dospělé včetně obuvi,“ sdělil vedoucí humanitárního oddělení ACHO Martin Zamazal.

Příliv běženců na trase z Turecka do Řecka v posledních dnech značně zesílil. Jen od úterý do pátku jde o nárůst více než 11 tisíců uprchlíků. Pokračovat v cestě do Evropy však mohou pouze lidé ze Sýrie, Iráku a Afgánistánu. Ostatní se vrací zpět do Atén, kde stoupá potřeba humanitární pomoci. Kamion s materiální výpomocí by měl do Řecka vyjet v průběhu měsíce března až dubna.

Na pomoc uprchlíkům v Řecku lze přispět i finančně na účet Arcidiecézní charity Olomouc.

Konto pro pomoc lidem v nouzi: 115-1060670297/0100

Eva Štefková
Arcidiecézní charita Olomouc 19. února 2016

http://dchb.charita.cz/clanky-o-uprchlicich/materialni-sbirka-pro-uprchliky-v-recku/

http://dchb.charita.cz/clanky/humanitarni-cesta-na-pomoc-uprchlikum-do-recka-a-makedonie/

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku