"Bílé zlato" přinesou koledníci v novém obalu

Tříkrálový cukřík dorazil v novém obalu

Tříkrálový cukřík letos dostanou lidé od koledníků v novém obalu. Podlouhlé dutinky tak vystřídá obdélníkový sáček. Cukrem, kalendáříky a dalšími drobnými dárky Tři králové každý rok děkují těm, kteří přispěli do sbírky na pomoc potřebným...

Krabice plné tříkrálových cukříků už dorazily do jednotlivých Charit po celém Česku. Cukříky pak rozdají koledníci těm, kteří přispějí potřebným v Tříkrálové sbírce, jako poděkování. „Hned v začátcích sbírky jsme přemýšleli, čím dárce odměnit, aby to bylo praktické a mělo to spojitost s Charitou. Volba padla na cukříky, které jsme v té době balili v chráněné dílně. Tento dárek má navíc spojitost i se Třemi králi. Cukru se totiž u nás přeci přezdívá bílé zlato,“ přibližuje Jiří Karger, ředitel Charity Zábřeh, pod kterou chráněná dílna funguje.

„Bílé zlato“ balili do podlouhlých dutinek lidé se zdravotním postižením už od roku 2000. Tento rok je výjimkou. Cukříky totiž změnily obal. „Tradiční dutinkové obaly letos vystřídaly obdélníkové sáčky, na které zatím nemáme potřebný balící stroj. Cukříky tak sice letos balily jiné firmy, my však aktuálně z grantu na sociální podnikání pořizujeme tuto techniku, abychom mohli na tradici příští rok znovu navázat,“ vysvětluje Jiří Karger.

Motiv Tříkrálové sbírky zůstává stejný – origami. Skládaná kometa, korunky i figurky Tří králů zdobí obal cukříků už od roku 2010.

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku