Geralda i Zambii nasnímala kamera

Geralda i Zambii nasnímala kamera

Ostrava – Zahradou Televize NOE se ve čtvrtek 6. září ozývalo bubnování. Za bubínek usedl zambijský kněz Gerald Daka. Natáčel se videospot o Charitě pro Zambii. Odpoledne byl Gerald hostem pořadu Živě s Noe.

Gerald Daka přicestoval do České republiky, aby zde přiblížil život v Zambii. Učinil tak i ve studiu „televize dobrých zpráv“. Živému vstupu předcházelo ještě natáčení videospotu Charita pro Zambii. Výsledné video trvá zhruba jednu minutu. Geraldovo bubnování se prolne do pestrobarevných záběrů ze zambijské vesnice Chiparamba, kde lidé tančí a smějí se.  Spot potom končí Geraldovými slovy díků. Video má upoutat veřejnost, aby finančně podpořila odeslání kontejneru s materiální pomocí do daleké Afriky.

A zde se na spot můžete podívat: Charita pro Zambii

Ve čtvrtek na mladého kněze čekalo ještě jedno natáčení, měl dokonce mluvit před kamerou v přímém přenosu. V pořadu Živě s NOE přiblížil situaci v Zambii. Gerald je navíc duchovní oporou sudoměřických dobrovolníků, kteří v Chiparambě pomáhají. Kněz podporuje i sbírku Kontejner pro Zambii. Ve studiu mu tak sekundoval ještě Martin Zamazal z Arcidiecézní charity Olomouc, která na podzim kontejner za moře odešle. Přiblížil divákům třeba to, co vše organizace takové sbírky obnáší.

Záznam z pořadu zhlédnete zde v čase 10:20 min.: Živě s Noe

Natáčení spotu Charita pro ZambiiKarolína Opatřilová, Arcidiecézní charita Olomouc

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku