ZÁPISKY Z HAITI

Klára s Josefem jsou zpět z Haiti. Přečtěte si, co tam prožili...

Koledníci vyrazí o víkendu do ulic naposledy

Pečovatelé ze Zábřehu dovezli kleintům s obědy i koledu

Arcidiecéze olomoucká – Tento víkend uvidí lidé v ulicích Arcidiecéze olomoucké tříkrálové koledníky naposledy. Koledovat ve prospěch potřebných budou ještě na Olomoucku, Zábřežsku, Šumpersku, Svitavsku, Kroměřížsku, Uherskohradišťsku či Uherskobrodsku. Téměř tři čtvrtina pokladniček je v Arcidiecézi olomoucké již sečtena a výše výtěžku už přesahuje 19 milionů korun. Na spoustě místech sbírka opět trhá rekordy. DĚKUJEME všem lidem dobré vůle, kteří myslí na potřebné...

Tříkrálová sbírka není jen o výběru peněz pro potřebné. Koledníci přinášejí lidem požehnání, radost a také je stmelují. V Arcidiecézi olomoucké letos překvapovali na nejrůznějších místech.

V Zábřehu Tři králové letos poprvé vyrazili do dětského domova. Neměli v plánu tam vybírat peníze, chtěli děti potěšit. „Po koledě jim najednou některé děti začaly přinášet příspěvky ze svého kapesného. Byl to silný okamžik - vidět změnu jejich vnímání, koledování pro ně bylo zážitek,“ popsala charitní pracovnice, která skupinku doprovázela.

Velké překvapení čekalo také na klienty zábřežské pečovatelské služby. S obědem jim totiž pečovatelé dovezli v převleku Melichara, Kašpara a Baltazara i koledu. Potom se vydali ještě za seniory do Domovinky a dále.

Školy ovládla Tříkrálová matematika

Tříkrálová matematika v Zábřehu

Tříkrálovou sbírku si vyzkoušely na vlastní kůži také děti ze zábřežských základních škol a také ze školy v Dubicku. Celý den se věnovali Tříkrálové matematice. „Děti pracovaly s fiktivními pokladničkami, zjišťovaly, kolik stojí nákup, kolik peněz z toho nákupu pomůže příspěvek ze sbírky zaplatit a podobně. Tříkrálová matematika má ještě další rozměr – děti navrhly, jak by peníze, které spočítaly, mohly pomáhat. Tím si nenásilnou formou uvědomily zodpovědnost při nakládání s penězi z Tříkrálové sbírky, které mají podpořit projekty pomáhající těm nejpotřebnějším kolem nás,“ uvedla za Charitu Zábřeh Jana Skalická.

 

 

Zlínské Tři krále doprovodil „Ježíšek“

Ve Zlíně Tři králové poprvé vzali s sebou na koledu „Ježíška“. Tato role připadla osmitýdenní Amálce. Ta byla jedním z nejmladších koledníků v celé České republice.

Ve Zlíně koledovala i osmitýdenní Amálka

Koleda stmelila sociálně slabé na okraji společnosti

O tom, že koleda lidi i stmeluje, potvrdil počin koledníků v Uherském Brodě. Ti se vydali do bytového domu, kde bydlí sociálně slabí lidé. „Zrovna včera jedna z obyvatelek domu přišla do našeho centra potravinové pomoci a při té příležitosti děkovala za pěkný zážitek. Lidé v tom domě mají těžké osudy, často neotvírají, když na ně někdo zazvoní, nekomunikují mezi sebou. Když ale uslyšeli zpěv koledníků, otvírali všichni sousedé dveře a vycházeli ven,“ řekl koordinátor sbírky v Oblastní charitě Uherský Brod František Bílek.

Tento víkend bude slyšet koleda naposledy. Tři králové vyrazí do terénu ve prospěch potřebných například v Doloplazech na Olomoucku, dále v Horním Němčí, Vlčnově a Pašovicích na Uherskobrodsku, v okolí Uherského Hradiště, Svitav, Šumperka a v Jedlí, Zábřehu či Mohelnici.

Kromě příspěvků do pokladniček je možné také celoročně zaslat dar na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800, vedený u České spořitelny, VS 777, nebo dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 90 na číslo 87 777. V takovém případě přijde Charitě Česká republika 89 korun, 1 koruna zůstává provozovateli služby. Stejně je tomu i u variant DMS KOLEDA 30 a DMS KOLEDA 60.

Kde a jak Tříkrálová sbírka pomůže se dozvíte ZDE

Více na www.trikralovasbirka.cz

www.facebook.com/trikralovasbirka

Karolína Opatřilová, PR

Fota: Archiv Charity Zábřeh, Archiv Charity Zlín

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku