Koledu zazpívají i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc. U hasičů, arcibiskupa či v nemocnici

Koledu zazpívají i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc. U hasičů, arcibiskupa či v nemocnici

Arcidiecéze olomoucká – „My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujeme vám…“ Zpěv, někdy i s hudebním doprovodem se ozývá v ulicích měst a obcí. Tisíce dobrovolníků od dětí až po seniory vyrazili koledovat ve prospěch druhých. Vykoledované peníze pak přes Charitu pomohou rodinám i jednotlivcům v akutní nouzi, lidem bez přístřeší, osamělým a podpoří například domácí hospicovou péči a jiné služby pro potřebné. Tříkrálová sbírka potrvá v Olomouckém, Zlínském a částech Pardubického a Jihomoravského kraje do 14. ledna, hlavní koledování proběhne o víkendu 5. – 6. ledna. Králové navštíví kromě jednotlivých domácností také nemocnice, domovy pro seniory nebo radní, policisty, hasiče či arcibiskupa olomouckého…

Kostýmy Tří králů obléknou i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). V čele s jejím prezidentem Bohumírem Vitáskem budou rozdávat radost i požehnání v pondělí 7. ledna v různých institucích v Olomouci. Potěší i kolemjdoucí v ulicích.

Ke komu a kdy Tři králové z ACHO zamíří:

9:00 – hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk

9:15 – náměstek hejtmana Ol. kraje Milan Klimeš

9:45 – Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje – ředitel Tomáš Landsfeld

10:30 – Arcibiskupský palác – olomoucký arcibiskup Jan Graubner

11:00 – Krajské vojenské velitelství

11:45 – Hasičský záchranný sbor Ol. kraje

12:15 – Fakultní nemocnice Olomouc – ředitelství

13:00 – CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Co nás ještě čeká - zajímavosti:

Vyšívaná koleda - Uherské Hradiště. V bílých pláštích s lidovou vyšívkou koledují králové v Uherském Hradišti. „Pláště vyšívají šikovné paní z naší chráněné dílny Lidumila. Motiv, kterým královský kostým zdobí, si tvoří samy,“ sděluje Jitka Ráclavská z Oblastní charity Uherské Hradiště. Ve vyšívaných pláštících letos koleduje na 250 dětí. I tak plášťů stále není dost. Do ulic totiž na Uherskohradišťsku vyráží pomáhat potřebným stále více dobrovolníků, letos jich bude kolem 1 200. „Proto si velmi vážíme také pomoci paní starostky z Podolí, Jany Rýpalové, která  nechala ušít pro naše koledníky nádherné pláště a ukázala tím, že Tříkrálová sbírka není jen ,charitní‘ akcí", ale vzala ji za svou. Je to akce nás všech,“ dodává Jitka Ráclavská.

Králové vítají i návštěvníky Charity Moravská Třebová. Foto: P. Matoušek

Králové v životní velikosti – Moravská Třebová. Tři králové připomínají sbírku kolemjdoucím před Charitou v Moravské Třebové. Zároveň vítají její klienty a další návštěvníky. Vypadají sice jako živí, ale nejsou. Vycpané kovové konstrukce oděné v tříkrálových kostýmech vznikly v terapeutických dílnách.

Králové darují „modrou“ krev – Prostějov. Tři králové se vydají darovat krev na transfúzní oddělení prostějovské nemocnice v pondělí 7. ledna už v půl šesté ráno. „Občas se přeme se sestřičkami, že jsme přece králové, že poteče královská modrá krev. Zajímavé ale je, že modrá nikdy nebyla,“ pousměje se jeden z dárců, ředitel Charity Prostějov František Hynek.

Poprvé vyrazili Tři králové koledovat po domácnostech v Olomouckém kraji a krajích přilehlých v roce 2000. Od té doby koledníkům otvírá dveře svých domů stále více lidí dobré vůle. V roce 2018 lidé z Arcidiecéze olomoucké přispěli do sbírky neuvěřitelnými 28 387 035 korunami. 65% výtěžku zůstává v regionu, část jde na pomoc v zahraničí (v případě Arcidiecéze olomoucké to je na Ukrajinu a Haiti).

Prostřednictvím DMS mohou vyjádřit lidé i každoměsíční trvalou podporu, když pošlou trvalou dárcovskou SMS na na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS  KOLEDA  30
DMS  KOLEDA  60
DMS  KOLEDA  90

DĚKUJEME…

Přehled akcí spjatých se sbírkou najdete zde: Tříkrálové akce

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku