Olomoucký majáles: pop kultura a prostor pro neziskovky

Na Olomouckém majálese

Olomouc – V pondělí a úterý (6. a 7. května) to v Olomouci tepalo. Studenti pořádali Majáles. Letošní ročník se nesl ve znamení Pop kultury. Ve stánku Arcidiecézní charity Olomouc tak účastníci mohli tvořit pop art a vybarvovat tak dění na Haiti či Ukrajině, kde Charita působí. Kromě humanitární a rozvojové pomoci Charita představila i domácí hospicovou péči. Tu totiž poskytuje už dlouhých víc než 20 let.

Z reproduktorů hrál pop a kolem areálu Zbrojnice stál bezpočet stánků neziskových organizací. Účastníci Majálesu zde plnili nejrůznější úkoly, za něž dostávali razítka do poutnického pasu. S počtem deseti razítek se pak mohli zapojit do losování o hodnotné ceny. Arcidiecézní charita Olomouc je vybídla k malování barvami a voskovkami, ke kreslení, lepení, stříhání, k nápaditosti. K Pop artu. Materiál byl tvárný: fotografie z Haiti a Ukrajiny či svět umělce Andyho Warhola, filmaře Tima Burtona, hudebníků Davida Bowieho, Madonny, kapely Queen a nemohl chybět ani seriál Hra o trůny.

Ti, kteří do stánku zavítali, se navíc dozvěděli, komu a jak konkrétně Charita pomáhá. Její zápřah je široký - od dětí a rodin v krizi přes lidi bez domova a drogově závislé po lidi s handicapem, seniory či umírající. Pomoc Arcidiecézní charity sahá dokonce až na Ukrajinu či daleké Haiti, kde ulehčuje život komunitám a podporuje děti ve vzdělávání. V případě katastrof poskytuje i humanitární pomoc.

Na Olomouckém majálese Na Olomouckém majálese

Na Olomouckém majálese Na Olomouckém majálese

Na Olomouckém majálese

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku