Sbírka pro děti v nouzi. Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší

Sbírka pro děti v nouzi. Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší

Olomouc – Charita Olomouc se dlouhodobě věnuje rodičům a dětem ocitajícím se v tíživé životní situaci. Jedná se o rodiny, které řeší nevhodné bytové podmínky, mají nestabilní zaměstnání nebo o případy, kdy došlo k úmrtí jednoho z rodičů a rodina se potýká s finančními problémy. Charita vyhlásila sbírku pro nejzranitelnější skupinu obyvatel – děti do věku tří let. Potřebná je kojenecká výživa, pleny a dětské hygienické potřeby. Ke sbírce se přidaly supermarkety a další organizace, které sbírku podpořily poskytnutím sběrného místa.

V roce 2018 pomohla Charita celkem s 60 rodinám se 107 dětmi, z toho 30 dětí bylo ve věku do 3 let. "Snažíme se rodinám nabídnout pomoc v jejich nesnadné životní situaci. V mnohých případech je nutné podpořit rodinu materiálně, zvláště pokud se v rodině nachází malé dítě. Po uhrazení základních výdajů, jako je nájem a energie, rodinám často nezbývají finance na potraviny a další základní věci, které jsou potřebné pro děti v kojeneckém a batolecím věku,“ vysvětluje Petra Pavlíčková, vedoucí služby pro rodiny a děti. Pro malé děti do věku tří let je třeba zabezpečit především kvalitní výživu, hygienické potřeby a dostatek plen.

Rodina s neuspokojenými základními životními potřebami nemůže efektivně pracovat na zlepšení své sociální situace. „Kojenecké mléko, pleny a další dětské hygienické potřeby jsou pro nás trvale nedostatkovým zbožím. Momentálně nemáme z těchto položek žádné, kterými bychom mohli rodiny s dětmi podpořit, proto se obracíme s prosbou na veřejnost," sděluje Filip Holík, vedoucí Centra materiální pomoci Charity Olomouc. Sbírka pro nejmenší potrvá od 13. - 27. května 2019.

Rodiny v tísni je možné podpořit na těchto sběrných místech v Olomouci: Galerie Šantovka, Galerie Moritz, Tesco Olomouc, Globus Olomouc, zábavní park Krokodýlek, kavárna Café na cucky, kavárna V lese a prodejna Dobrodruhá na Wurmově ulici.

Finančně lze přispět na konto 107-8921490207/0100, variabilní symbol 99. Výtěžkem ze sbírky podpoří Charita Olomouc rodiny s dětmi z Olomouce a blízkého okolí, které se ocitly ve finanční tísni.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte těm nejzranitelnějším.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku