Tříkrálová sbírka 2018 klepe na dveře

Tříkrálová sbírka 2018 klepe na dveře

Arcidiecéze olomoucká – Zprávu o narození Spasitele, radost i požehnání budou šířit v jednotlivých domácnostech Tři králové od 1. do 14. ledna. Lidé jim na oplátku přispějí do pokladničky ve prospěch potřebných. Skupinky koledníků s papírovými korunami vyšlou do terénu Charity Arcidiecéze olomoucké již podevatenácté. Lidé je poznají podle korunky a pláště, ponesou s sebou také pokladničku s logem Charity, která je zapečetěná a očíslovaná...

Tříkrálovému koledování vždy předchází mše svatá, při které koledníci dostanou požehnání. Letos se sjedou do olomoucké katedrály sv. Václava. Mše svatá se tam uskuteční 30. ledna v 10 hodin.

Zajímavosti

„My tři králové jdeme k vám,“ bude se ozývat v ulicích měst a vesniček Arcidiecéze olomoucké. Kromě koledy však Charity a tisíce dobrovolníků – koledníků chystají i nejrůznější překvapení. Koledování ve Svitavách v penzionu pro seniory se opět zhostí tamní obyvatelka. „Paní je 88 let a každoročně posouvá věkový rekord našich koledníků. Také zvládá rozdávat radost lidem po celém penzionu,“ přibližuje koordinátor Tříkrálové sbírky David Šmída z Charity Svitavy. Koledování ve Svitavách a okolí potrvá 1. – 14. 1.

Koledovat vyrazí také charitní pracovníci z Charity Prostějov. V pondělí 8. ledna začnou tradičně již v půl šesté ráno. Sejdou se totiž na transfúzní stanici nemocnice, aby darovali krev. „Občas se přeme se sestřičkami, že jsme přece králové, že poteče královská modrá krev. Zajímavé ale je, že modrá nikdy nebyla,“ pousměje se jeden z dárců, ředitel Charity Prostějov František Hynek.

Než malé děti z Uherského Hradiště sehrají role králů, pilně trénují. „Před koledováním vždy tak dvakrát zkoušíme. Děti se koledu pořádně naučí a zpívají srozumitelně, hlasitě. Docházejí k nám i maličké děti, jsou moc šikovné,“ říká Jitka Ráclavská z Charity Uherské Hradiště. V Uherské Hradišti a okolí se bude koledovat 2. - 14. ledna.

Koledníci z Charity Svaté rodiny Nový Hrozenkov se vydají na samoty v horách (5. -7. ledna). Vybavení termoskou s čajem a dobrou fyzičkou. Často totiž zdolávají k jednotlivým domům zasněžené kopce. Ty někdy nebývají zpřístupněné.

Poprvé vyrazili Tři králové koledovat po domácnostech v Olomouckém kraji a krajích přilehlých v roce 2000. Od té doby koledníkům otvírá dveře svých domů stále více lidí dobré vůle. Výtěžek Tříkrálové sbírky tak každým rokem roste. Loni lidé z Arcidiecéze olomoucké přispěli potřebným neuvěřitelnými 25 905 804 korunami. Tyto peníze pomohly například mladé pětičlenné rodině z Lutotína. V létě jim zničil takřka celý dům požár. „Lidé nám nosili oblečení, čisticí prostředky, dezinfekci, někteří dokonce i nábytek. Také nám pomohla Charita Prostějov. Všem velmi děkujeme. Sebrali jsme všechny síly a usilovně pracovali na tom, abychom Vánoce už prožili ,ve svém´,“ říká za rodinu paní Lucie.

65 % výtěžku Tříkrálové sbírky zůstává v regionu, část jde na pomoc v zahraničí (v případě Arcidiecéze olomoucké to je na Ukrajinu a Haiti).

Prostřednictvím DMS mohou vyjádřit lidé i každoměsíční trvalou podporu, když pošlou trvalou dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS  KOLEDA  30
DMS  KOLEDA  60
DMS  KOLEDA  90

Děkujeme za Vaši štědrost...

Jak a kde Tříkrálová sbírka pomůže v roce 2018 se dozvíte ZDE.

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku