Tříkrálová sbírka se blíží. Koledníkům požehná arcibiskup

Žehnání koledníkům

Arcidiecéze olomoucká - Tříkrálová sbírka klepe  na dveře. Než však koledníci vyrazí do ulic, je třeba je patřičně vybavit. V pátek 30. prosince se tak koledníci v pláštích a korunkách vydají do kostelů ve Vsetíně a Vyškově pro požehnání od olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera. Ten požehná také jejich křídy a kadidlo...

 

Koledníci s pokladničkami šíří dobro po celé České republice každý rok. „Koledováním tak společně pomáháme lidem, kteří pomoc potřebují,“ přibližuje prezident Arcidiecézní charity Olomouc Bohumír Vitásek s tím, že Tříkrálová sbírka dává lidem možnost, aby i oni byli dobří. Výtěžek pak Charity rozdělí mezi potřebné.

Dne 30. prosince koledníci zamíří do Vsetína a Vyškova. Při mši svaté jim požehná otec arcibiskup. „Požehná také křídy a kadidlo. Koledníci pak toto požehnání budou šířit dál do jednotlivých domácností, kde napíší písmena K+M+B+2017, která původně znamenala, Kristus mansionem benedicat´, to je latinsky, a česky to znamená, ať Kristus požehná tento dům (byt, místnost)´. Žehnat přitom znamená prosit Boha, aby člověka zahrnul dobrem,“ vysvětluje otec Vitásek.

První slavnostní požehnání se uskuteční v 10 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně. Po mši svaté se všichni koledníci vyfotografují a pak si užijí se svým doprovodem kulturní program, prohlédnou si expozice vsetínského zámku, vystoupají na věž a pochutnají si na občerstvení v Maštaliskách.

Podobný scénář čeká koledníky z Vyškova a okolí. Sejdou se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v 15 hodin. Následuje fotografování, občerstvení a setkání s otcem arcibiskupem v Knihovně Karla Dvořáčka. Zájemci si prohlédnou ještě radniční věž.

 

Lidé mohou přispět do Tříkrálové sbírky přímo v teple svých domovů 1. – 15. ledna. Dále mohou poslat svůj příspěvek na č.ú.: 66008822/0800, variabilní symbol 777 nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87777.

Bližší informace na http://www.trikralovasbirka.cz/

V roce 2016 dárci přispěli do Tříkrálové sbírky téměř 97 651 016 korunami, z toho 24 795 948 korun vynesla koleda v Arcidiecézi olomoucké. Právě tam začali chodit koledníci s pokladničkou už v roce 2000, o rok později se Tříkrálová sbírka rozšířila do celé České republiky.

Děkujeme za Vaši štědrost a solidaritu.

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku