Vánoční balíčky zamíří na Ukrajinu k 341 chudým dětem. Nejmladšímu je 1 rok

Balíčky dělají každý rok radost dětem z Lopatyna

Olomouc – I letos udělají čeští dárci radost chudým dětem na Ukrajině. Jejich Vánoční balíčky převeze Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) na Ukrajinu v úterý 12. prosince. Dárcům se podařilo nastřádat balíčky pro 341 dětí, což je o 37 více než loni. Nakládání balíčků začne v pondělí 11. prosince v 8.15 hodin přímo v sídle Charity na adrese Křížkovského 6.

Ukrajinské děti si hrdě povezou veliké dárky na saních třeba zasněženou vesnicí Lopatyn. Bude jich sedmdesát dva, přičemž většina z nich je zařazena do fondu Děti v nouzi, který ACHO podporuje. „Balíčky dostávají velmi chudé děti, jsou mezi nimi polosirotci, postižené děti či děti z početných nebo neúplných rodin. Vánoční balíček je pro mnohé jediným dárkem, který za celý rok dostanou. Některé dárky jsou obrovské a děti je neunesou, takže přijíždějí po zasněžených cestách do Lopatyna se saněmi. Děti se na tento okamžik těší celý rok a jsou navíc motivované, aby se chovaly slušně, pomáhaly si,“ sděluje Olesya Zhupnyk, která vede fond Děti v nouzi.

Další balíčky poputují do Bortnik (58 dětem), Kolomyji (79 dětem) a Ternopilu (132 dětem). Právě v těchto místech Arcidiecézní charita Olomouc už dlouhá léta pomáhá.

Počet dětí, které se mohou těšit na dárek, se letos navýšil na 341. Nejmladší u obdarovanému je pouze 1 rok. „Dárci si mohli vybrat v seznamu konkrétní dítě, kterému udělají radost. A byli velmi štědří. Za jediný měsíc jsme už neměli žádné dítě k obdarování. Nejvíce balíčků nám přišlo z Hranicka,“ sděluje vedoucí humanitárního oddělení ACHO Martin Zamazal. Podle něj lidé dobré vůle v balíčcích posílají potřebné věci, jako je oblečení či obuv nebo školní potřeby. Nechybí však ani hračky nebo knížky.

Dárky dětem předají pracovníci Charity osobně během prvního lednového týdne.

Děkujeme všem dárcům i Charitám za jejich štědrost a ochotu pomáhat.

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku