Vybavení pro zambijskou školu zaplnilo celý náklaďák. Charita nakládala v Mírově

Kontejner pro Zambii je bohatší o školní nábytek z Mírova. Děkujeme

Mírov - Dva roky staré školní lavice a židličky, další nábytek jako větší či menší skříňky, tabule na křídu i tabule magnetická nebo také váhy… Nákladní auto Arcidiecézní charity Olomouc odjíždělo v pondělí 16. července z Mírova zcela naložené. Mírovští  poskytli Charitě do sbírky Kontejner pro Zambii školní nábytek. Pomohli tak potřebným již podruhé. Tentokrát do jejich lavic usednou děti v zambijské vesnici Chiparamba...

Přízemí školy v Mírově zaplnily sloupky naskládaného nábytku. Mírovští jej takto připravili na odvoz do skladu Arcidiecézní charity Olomouc. Stěhování do nákladního vozu zabralo Chariťákům s místními něco přes dvě hodinky. Věci poputují s ostatním materiálem v kontejneru do Zambie. „Protože byl u nás ve škole nedostatek dětí, museli jsme ji zavřít. Místo abychom školní nábytek rozprodávali za pár korun, rozhodli jsme se jej darovat Charitě, aby jej odeslala do nově postavené školy v Zambii. Je dobře, že jej ještě někdo využije, a že tím i pomůžeme dobré věci,“ říká mírovský starosta Lubomír Pejchal.

Napnout všechny svaly a hlavně, umně jednotlivé věci poskládat tak, aby se vešly do nákladového prostoru a také se cestou nerozbily. Byla to fuška, ale zadařilo se. Náklad vyrazil do Olomouce ještě před jedenáctou dopoledne. V charitním skladu postupně budou přibývat potřebné věci z dalších koutů Arcidiecéze olomoucké.

Ve skladu stojí ještě šicí stroje, které si vzal do parády pan opravář. Jako první opravil dvě modré mašinky značky Lada. A jede se dál.

„Aktuálně potřebujeme do sbírky přispět zejména zemědělským nářadím, jako jsou ruční pluhy, secí strojky, plečky, motyky, lopaty, sekery, kolečka, loupače a šrotovníky na kukuřici, kultivátor, mlýnky na maso či ořechy nebo kráječe zelí,“ vyjmenovává koordinátorka projektu a dobrovolnice Kateřina Janečková s tím, že v Chiparambě by lidé využili také elektrocentrály, sportovní potřeby pro děti a solární pomůcky jako třeba nabíječky, baterky, osvětlení, power banky, čerpadlo a solární panel.

Arcidiecézní charita Olomouc navíc v těchto dnech hledá dobrovolníky, kteří by jí věnovali pár hodin svého času a pomohli věci do sbírky roztřídit a připravit na dalekou cestu.

Více se dozvíte na: www.charitaprozambii.cz

Děkujeme vedení obce Mírov, děkujeme všem hodným lidem, kteří nám se sbírkou Kontejner pro Zambii pomáhají, budou pomáhat…

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku