ZÁPISKY Z HAITI

Klára s Josefem právě pomáhají na Haiti...

Z Arcidiecézní charity Olomouc míří na Ukrajinu další pomoc

Oblečení darovala firma Koutný. Foto: P. Langer, ACHO

Olomouc, Užhorod – Další potřebné věci, mezi nimi i oblečení firmy Koutný, předala DNES Arcidiecézní charita Olomouc Řeckokatolické charitě Užhorod. Ta nyní převáží 882 pánských obleků a sak, 16 zdravotních berlí, 12 dětských postýlek a povlečení na Zakarpatskou Ukrajinu. Pomoc obdrží chudé rodiny s velkým počtem dětí a lidé, kteří prchli před válečným konfliktem na východě země.

Tuto pomoc rozdělí na západě Ukrajiny ředitel Řeckokatolické charity Užhorod Myroslav Rusyn. „Oblečení a berle rozdáme chudým a nemocným lidem, kteří by si je nemohli dovolit. Půjde o potřebné z naší oblasti a dále o lidi, kteří prchli z východu země, kde se válčí. Postýlky zase dodáme do domácností chudých rodin, zejména těch, které mají větší počet dětí,“ upřesnil Myroslav Rusyn.

Ukrajina se aktuálně potýká s velkou nezaměstnaností, ale také frustrací z bezvýchodné situace, která u mnohých lidí vede až k alkoholismu. „Spousta mužů se vrací z válečného konfliktu na východě země s psychickými problémy. Přicházejí o zaměstnání, oni i jejich rodiny nemají peníze na bydlení, ani na jídlo…“ nastínil situaci na Ukrajině Martin Zamazal, který vede humanitární oddělení Arcidiecézní charity Olomouc.

Přes Charitu se rozhodla pomoci Ukrajině například firma Koutný. Ta jí v půlce prosince věnovala přes 1 400 kusů oblečení. Velká část tohoto daru nyní míří právě do Užhorodu. „Jsme rádi, že můžeme alespoň tímto pomoci a věříme, že tímto darem pomůžeme zlepšit život lidem, kterým osud nepřál tak jako nám,“ uvedla za firmu Petra Koutná.

Karolína Opatřilová, ACHO

Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku