I sociální pracovníci mají svůj den

Světový den sociální práce začíná být pomalu známější i u nás. Tento den připadá vždy na druhé úterý v měsíci březnu, letos je vyhlášen na 17. března. Smyslem tohoto dne je oslavit sociální práci jako plnohodnotnou profesi, vyzvednout její společenský význam a uhájit její zájmy v politických a ekonomických systémech.

Pro rok 2015 je vyhlášeno téma: „Podpora důstojnosti člověka a hodnota lidství“. Letošní téma Světového dne sociální práce vychází z Mezinárodního manifestu (The Global Agenda), ve kterém se tři mezinárodní organizace zastupující praxi a vzdělání v oblasti sociální práce a sociálního rozvoje zavázaly mimo jiné k prosazování oblasti zájmu důstojnosti a hodnoty člověka (Mezinárodní federace sociálních pracovníků - IFSW, Mezinárodní asociace škol sociální práce - IASSW a Mezinárodní rada pro sociální péči - ICSW).

Připojit se k oslavě Světového dne sociální práce můžete například v Olomouci. Vyšší odborná škola Olomouc – CARITAS pořádá přednášku o komunitní sociální práci v USA s mezinárodní účastí, na kterou v 16:00 navazuje veřejný happening na Horním náměstí, jenž přiblíží roli sociální práce široké veřejnosti. Přidáte se?

Více naleznete na:

http://www.mpsv.cz/cs/20233

http://ifsw.org/world-social-work-day-2015

http://www.caritas-vos.cz/cz/kalendar-akci/komunitni-prace-v-usa

 

Anna Martincová
nejen sociální pracovnice Charity Svaté rodiny Luhačovice

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku