ACHO

Rozhovor pro Radio Proglas
30. října 2020 Covid-19

Rozhovor pro Radio Proglas

Ředitel Arcidiecézní charity Olomouc poskytl rozhovor pro Radio Proglas v živém vstupu. Tématem rozhovoru byla aktuální situace v Charitách olomoucké Arcidiecéze.

29. října 2020 ACHO

Pomoc pro Náhorní Karabach

Charity olomoucké Arcidiecéze v současnosti všechny své sily a prostředky zaměřují na udržení provozu svých služeb a zajištění bezpečnost svých zaměstnanců a klientů. I přes omezené možnosti, způsobené současnou situací, se Arcidiecézní charita Olomouc rozhodla přispět Charitě Arménie na pomoc uprchlíkům z oblastí Náhorního Karabachu, kteří se ocitají v nouzi. Zejména v dnešní době je potřeba nezapomínat na základní křesťanské principy, pomáhat všem, kteří naši pomoc potřebují, na nichž je Charita založena. 

Pomáháme nepřetržitě i v nejtěžších chvílích
26. října 2020 ACHO

Pomáháme nepřetržitě i v nejtěžších chvílích

Charity olomoucké Arcidiecéze se ze všech sil snaží udržet provoz většiny svých služeb tak, aby současná situace měla minimální dopad na klienty. Jsou místa, kde už je situace kritická a stále víc se potýkáme s tím, že jsou lidé nemocní, v karanténách nebo doma s dětmi, když jiná možnost není. Pracovníci jsou permanentně přetížení, často dělají práci i za dva další, ale zatím se drží.

Farnost Velká Bystřice si připomene desáté výročí vzniku střediska pečovatelské služby
4. srpna 2020 Charita Olomouc

Farnost Velká Bystřice si připomene desáté výročí vzniku střediska pečovatelské služby

Zřízení Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby (CHOPS) v roce 1992 nastartovalo změnu v humanizaci sociálních služeb tím, že umožnilo žít důstojný život starým a nemocným lidem až do závěru svého života v přirozeném domácím prostředí. Římskokatolická farnost Velká Bystřice a Hlubočky si připomene v rámci Farního dne 30. srpna desáté výročí od zrodu střediska pečovatelské služby ve Velké Bystřici, kdy začala postupně vznikat síť charitních středisek poskytující pečovatelskou službu v obcích olomouckého děkanátu.

Pečovatelská služba Charity Olomouc vyhrála dárkový voucher
3. srpna 2020 Charita Olomouc

Pečovatelská služba Charity Olomouc vyhrála dárkový voucher

Středisko pečovatelské služby Charity Olomouc získalo dárkový voucher v hodnotě 28 600 korun. Finanční dar středisko vysoutěžilo v rámci projektu Propojujeme generace, který ve spolupráci s Deníkem uspořádala společnost dm drogerie markt. Středisko pečovatelské služby zaujalo projektem Setkání generací na společném výletě.

"Díky dobrovolníkům vidíme, že v pořádku je tento svět"
10. července 2020 Charita Olomouc

"Díky dobrovolníkům vidíme, že v pořádku je tento svět"

Po uzavření škol v březnu, kdy v průběhu jen několika málo dnů došlo z důvodu pandemie k omezení veřejného života, se společnost v Česku na několik měsíců zcela proměnila. Ulice zely prázdnotou, a zatímco mnozí zůstávali doma – nejmenší, žáci školou povinní, starší a nemocní, do ulic vyrazili ONI – nezištní pomocníci a odvážlivci, kteří nabídli svůj čas a energii druhým. Spolu s charitními pracovníky se podíleli na zajišťování bezpečí a pomoci nejen pro klienty, ale pro všechny občany města Olomouce, kteří se dostali do tíživé situace.

Blesková povodeň na Uničovsku kamerou TV Noe
18. června 2020 Aktuálně-rubrika

Blesková povodeň na Uničovsku kamerou TV Noe

Televize Noe natočila reportáž o povodni, která zasáhla v noci ze 7. na 8. června několik obcí na Uničovsku. Pomoc postiženým rodinám poskytuje rovněž Charita.

Dobrodruhá tvoří nové příběhy už dva roky
16. června 2020 Charita Olomouc

Dobrodruhá tvoří nové příběhy už dva roky

Olomouc – Prodejna Dobrodruhá, která dává lidem a věcem novou šanci, funguje v centru Olomouce již dva roky. Své druhé narozeniny letos směřuje přímo do své prodejny, kde účastníkům v pátek 19. června nabídne květinový workshop a představí vernisáž umělecké značky Glory Box. Součástí narozeninových oslav bude koncert olomoucké písničkářky Elišky Rohánkové.

Charita Vsetín otevřela ergoterapeutickou dílnu
16. června 2020 Charita Vsetín

Charita Vsetín otevřela ergoterapeutickou dílnu

CAMINO sociální rehabilitace je služba Charity Vsetín, poskytující potřebnou pomoc a podporu lidem, kteří se potřebují vyrovnat s duševním onemocněním. Dne 3. června 2020, rozšířila tato služba svoji působnost a otevřela na vsetínském Sychrově č. p. 53, pro své klienty nové prostory.

Paliativní konference v Olomouci: Jak vnímali smrt naši předci i povídání s anděly
15. června 2020 Charita Olomouc

Paliativní konference v Olomouci: Jak vnímali smrt naši předci i povídání s anděly

Prodlužování marné léčby mnohdy nemusí znamenat zvýšení kvality života pacienta. Jak tedy určit, kdy ještě léčit? Co jiného je možné pacientům nabídnout? Na otázky odpovídali odborníci z řad předních českých lékařů u příležitosti konference věnované problematice paliativní léčby. Konference se uskutečnila ve čtvrtek 11. června 2020 v sále Magistrátu města Olomouce. Cílem bylo poukázat na důležitý moment správného načasování kdy ukončit již neefektivní kauzální léčbu a pacienta předat včas do domácí paliativní péče. Konferenci pořádala Charita Olomouc ve spolupráci s Olomouckým krajem.

Pomáháme lidem na Uničovsku, které zasáhla ničivá povodeň
11. června 2020 Charita Šternberk

Pomáháme lidem na Uničovsku, které zasáhla ničivá povodeň

Platforma Donio.cz se nabídla zdvojnásobit vybranou částku na pomoc zasaženým obcím. Chcete-li pomoci a mít jistotu, že se finance dostanou potřebným, můžete přispět zde:

Paliativní konference: Kdy ukončit léčbu? Co nabídnout umírajícím pacientům?
3. června 2020 Charita Olomouc

Paliativní konference: Kdy ukončit léčbu? Co nabídnout umírajícím pacientům?

Olomouc, Olomoucký kraj – Prodlužování marné léčby mnohdy nemusí znamenat zvýšení kvality života pacienta. Jak tedy určit, kdy ještě léčit? Co jiného je možné pacientům nabídnout? Na tyto a další tematicky související otázky budou odpovídat odborníci z řad předních českých lékařů u příležitosti konference věnované problematice paliativní léčby. Konference se uskuteční ve čtvrtek 11. června 2020 v sále Magistrátu města Olomouce. Cílem je poukázat na důležitý moment správného načasování kdy ukončit již neefektivní kauzální léčbu a pacienta předat včas do domácí paliativní péče.

Charity vrátily zapůjčená vozidla
11. května 2020 Tiskové zprávy

Charity vrátily zapůjčená vozidla

Odstraněním polepů ze dveří vozidel zn, ŠKODA, které prezentovaly projekt #SKODAAUTOpomaha společnosti ŠKODA AUTO DigiLab a její carsharingové platformy HoppyGo, byla dne 6. května, po téměř dvou měsících, ukončena bezplatná zápůjčka několika desítek vozidel, které pomáhaly Charitě ČR v náročném období pandemické krize.

Pandemie koronaviru mění tvář Charity
8. dubna 2020 Tiskové zprávy

Pandemie koronaviru mění tvář Charity

Současná krizová situace v naší zemi působí spoustu nepředvídatelných změn ve všech oblastech a Charita není výjimkou. Více než třetina zdravotních a sociálních služeb poskytovaných Charitami Arcidiecéze olomoucké je na základě rozhodnutí vlády ČR zcela mimo provoz, nebo pracují v omezeném režimu. Naopak větší část z těch, u kterých nedošlo k omezení, poskytují podstatně více služeb a spousta lidí vykonává zcela jinou práci.

Poděkování otce arcibiskupa všem pracovníkům Charit Arcidiecéze olomoucké
27. března 2020 ACHO

Poděkování otce arcibiskupa všem pracovníkům Charit Arcidiecéze olomoucké

Milí pracovníci Charit,
vím, že jste v této napjaté situaci na roztrhání, proto Vám nebudu psát dlouhý dopis, ale chci Vám stručně vyjádřit veliké a upřímné poděkování. Nemám moc informací o tom, jak se daří každému z Vás a jaké jsou podmínky zrovna u Vás, ale to, co vím, je dost pro to, abych Vás provázel svou modlitbou daleko více než běžně. I tak jsem denně posílal ráno a večer požehnání všem naši pracovníkům a mezi nimi jsem jmenoval pracovníky Charit, ale dnes máte spolu s nemocnými mimořádné místo v mých modlitbách.