Průvan v šatníku: operátorky call centra vybraly půl tuny oblečení

Foto: ČEZ

Zábřeh - Operátorky zábřežského call centra společnosti ČEZ Distribuce vybraly v rámci charitativní akce Průvan v šatníku 528 kilogramů oblečení, a navíc ještě několik sad nádobí a talířů i dětské hračky. Darované věci, kterých bylo o třetinu více než před rokem, bude Charita Zábřeh postupně rozdělovat těm nepotřebnějším.

 

Sbírka Kontejner pro  Zambii pomáhá i dětem z Cheshire Home

Sbírka Kontejner pro  Zambii pomáhá i dětem z Cheshire Home

Chipata – Domov Leonarda Cheshire v Chipatě  již v minulosti žádal příznivce, aby ho podpořili a pomohli mu starat se o bezbranné, postižené a sirotky. V domově se věnují také rehabilitacím u dětí s různými fyzickými postiženími. Nyní tamním potřebným rozdal zdravotní pomůcky, invalidní vozíky, školní tašky či dětské oblečení John Zimba z Chiparamba Trust Organization. Tyto věci pocházejí z Kontejneru pro Zambii, který vyslala za moře Arcidiecézní charita Olomouc se sudoměřickými dobrovolníky a českými dárci.

I kaple Božího milosrdenství svítila do Noci kostelů. Navštívilo ji 710 lidí

O Noci kostelů byla otevřená i kaple Božího milosrdenství

Olomouc - Jsou to tři roky, kdy Ludmila a Zdena narazily v ulicích Olomouce na šipky navádějící do kaple Božího milosrdenství skryté na nádvoří Arcidiecézní charity Olomouc. Letos se tam podívaly o Noci kostelů už potřetí. „Dříve jsme netušily, že v tomto místě nějaká kaple je. A Noc kostelů máme rády, pro mě je takovým uklidněním na duši,“ usmívá se Ludmila a její přítelkyně dodává: „Je to sváteční večer.“

Výstava, přednáška, projekce a ochutnávka kávy přiblížily Haiti

Foto: K. Opatřilová, ACHO

Šternberk – Voní káva, bublá voda, lidé si prohlížejí pestrobarevné fotografie nebo pomalovaná plátna, šperky, mýdla či přáníčka. Pak usedají na židle a před nimi se rozsvítí obrazovka. A jsou na Haiti. Do Karibiku se vydávají nejen prostřednictvím výstavy Všechny barvy naděje, ale také přednášky humanitární pracovnice Kláry Lőffelmannové, která pomáhá těm nejzranitelnějším na Haiti pod hlavičkou Arcidiecézní charity Olomouc.

Objevte kapli Božího milosrdenství skrytou v centru Olomouce. A s ní i dobré skutky

Objevte kapli Božího milosrdenství skrytou v centru Olomouce. A s ní i dobré skutky

Olomouc – Možná kolem ní chodíte každý den a přitom o ní nevíte. Tento pátek o Noci kostelů budete mít možnost navštívit kapli Božího milosrdenství. Nachází se na nádvoří Arcidiecézní charity Olomouc (Křížkovského 6, v těsné blízkosti Náměstí Republiky). Seznámíte se s moderní kaplí v historické Olomouci a také s dobrými skutky Charity a těch, kterým pomáhá...

Sbírka pro děti v nouzi. Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší

Sbírka pro děti v nouzi. Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší

Olomouc – Charita Olomouc se dlouhodobě věnuje rodičům a dětem ocitajícím se v tíživé životní situaci. Jedná se o rodiny, které řeší nevhodné bytové podmínky, mají nestabilní zaměstnání nebo o případy, kdy došlo k úmrtí jednoho z rodičů a rodina se potýká s finančními problémy. Charita vyhlásila sbírku pro nejzranitelnější skupinu obyvatel – děti do věku tří let. Potřebná je kojenecká výživa, pleny a dětské hygienické potřeby. Ke sbírce se přidaly supermarkety a další organizace, které sbírku podpořily poskytnutím sběrného místa.

Olomoucký majáles: pop kultura a prostor pro neziskovky

Na Olomouckém majálese

Olomouc – V pondělí a úterý (6. a 7. května) to v Olomouci tepalo. Studenti pořádali Majáles. Letošní ročník se nesl ve znamení Pop kultury. Ve stánku Arcidiecézní charity Olomouc tak účastníci mohli tvořit pop art a vybarvovat tak dění na Haiti či Ukrajině, kde Charita působí. Kromě humanitární a rozvojové pomoci Charita představila i domácí hospicovou péči. Tu totiž poskytuje už dlouhých víc než 20 let.

Červené mašle jako symbol podpory domácí péče vlají u ministerstva zdravotnictví

Foto: K. Opatřilová, ACHO

Praha - Připnout červenou mašli na klopu a vyrazit do ulic. Za domácí zdravotní péči. Na 1. máje se hromadí před ministerstvem zdravotnictví lidé s omašlenými kabáty a bundami. Pracovníci Charity z celé České republiky se sem sjeli, aby podpořili zdravotní sestry domácí péče, jejich pacienty a také tuto službu, která je nyní v ohrožení kvůli nespravedlivému systému ohodnocování, kterému pojišťovny říkají „regulace“. Kamery vrčí, fotoaparáty reportérů cvakají a za chvíli vlají červené mašle uvázané i kolem stromů v okolí. Charita tak vzkazuje ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi: podpořte nás.

Víc než 22 000 korun za abstraktní obrazy pomůže Haiti

Libor Eyer předává příspěvek na rekonstrukci v haitské škole

Brno – Některé abstraktní obrazy Libora Eyera, které ještě před pár dny zdobily brněnskou Galeryji9, pomohou zaplatit rekonstrukci toalet a výmalbu školy v odlehlé haitské oblasti Baie de Henne. Právě na tyto účely věnoval malíř a adoptivní rodič v jedné osobě nastřádané peníze. Odkoupením pěti obrazů a z příspěvků návštěvníků Galeryje9 se podařilo získat 22 601 korun.

Všechny barvy naděje rozzářily teologickou fakultu

Výstava Všechny barvy naděje potrvá do 19. května

Olomouc – Bída, korupce, přírodní katastrofy, ale i barvitost všedního dne, život v přítomnosti, radost. To je Haiti. Jak se tam žije, přibližují velkoformátové fotografie Jiřího Pasze.  O své cestě do Karibiku s Arcidiecézní charitou Olomouc a situaci na Haiti vyprávěl při vernisáži 24. dubna ve výstavním prostoru Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Vždycky, když se Haiťané vzpamatují z nejrůznějších neštěstí, přijde něco dalšího. Přesto je neopouští naděje. Mít naději – to máme společné, ať už žijeme na dalekém Haiti nebo tady v ČR,“ sdělil při vernisáži Jiří Pasz. Dále zdůraznil, že pomáhat ve zhrouceném státě, kde nefunguje žádný systém a není tam bezpečno (ať už kvůli častým hurikánům či nepokojům v ulicích), je velmi obtížné.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku