Sbírky pro pomoc Ukrajině

Aktuálně důležitá pomoc Dětskému domovu pro chlapce „Živá perla“ z ukrajinských Bortnyk

V březnu jsme pomohli evakuovat do ČR dětský domov z Ukrajiny. Našel dočasné umístění v obci Loukov. Nyní připravujeme objekt na Svatém Kopečku u Olomouce, kde domov najde trvalejší útočiště. Prosíme Vás o pomoc s jeho vybavením. Seznam potřebných věcí najdete na odkazu ZDE.

Finanční sbírky

Pomoc Ukrajině je možné podpořit finančním darem a to několika způsoby:

a) sbírkové konto Arcidiecézní charity Olomouc: číslo účtu: 4030207 / 0100 (odkaz na QR CODE) nebo lze přispět v hotovosti do kasičky v našem sídle na adrese Olomouc, Křížkovského 6 (v pracovní dny 7 - 15 hod.). Dárci naši sbírku podpořili částkou 1 728 867,58 Kč. Děkujeme.

b) Charita Česká republika (jíž jsme také součástí) vyhlásila veřejnou sbírku - informace o sbírce ZDE její výsledky ZDE

Vyskytne-li se v rámci pomoci Ukrajině nebo pomoci uprchlíkům nějaká potřeba vyžadující finanční podporu, snažíme se najít příslušné zdroje.

Kontaktní osobou pro veřejnou sbírku a finance spojené s pomocí je Jitka Dobrovítovská, tel: 581 115 211, email: finance.ua@acho.charita.cz

Materiální sbírky

Materiální pomoc a materiální sbírky

NEJVICE NYNÍ POTŘEBUJEME: vlhčené ubrousky, šampony, tuhá mýdla, konzervy, rýže, pohanka a dětské přesnídávky.

Sbíráme zdravotnický materiál: turnikety, náplasti, obvazy, ortézy (jakékoli, ale bez vady) a desinfekce.
Hygienické potřeby: pevná mýdla, vlasové šampony, vlhčené ubrousky, zubní kartáčky (dětské i dospělé), zubní pasty (dětské i dospělé).
Potraviny: konzervy, rýže, pohanka, dětské výživy a veškeré trvanlivé potraviny.
Dále: dětské kočárky, nové event. zánovní spacáky, karimatky a deky (ve stavu bez vady), termoprádlo, pevnou obuv podsedáky (nahrazující dětské sedačky).

Koordinátor materiální pomoci je k dispozici na tel. 705 866 941 e-mail: material.ua@acho.charita.cz

Pomoc je možné nosit do skladu v Olomouci na Koželužské ul. - zadní trakt bývalých Kasárnen Hanáckého pluku (QR kod Olomouc, Koželužská ul. pro mapy, odkaz na mapu).

Souběžně probíhá sbírka zdravotních a kompenzačních pomůcek pro Ukrajinu – bližší informace ZDE. Kontaktní osobou pro tuto sbírku je Kateřina Biolková, tel: 739 526 244, material.ua@acho.charita.cz