Kontejner pro Zambii je v cíli. Pomáhá chudým vesničanům

Kontejner pro Zambii už je v cíli

Zambie – Život chudých vesničanů ze zambijské Chiparamby se v těchto dnech začíná zlepšovat. Přispívá k tomu kontejner plný pomoci od českých dárců. Ve spolupráci se sudoměřickými farníky jej vyslala za moře Arcidiecézní charita Olomouc. Sbírka vyrazila kamionem z Olomouce 6. prosince loňského roku, do cíle dorazila minulý týden. Od včerejška jsou už vybavení do škol, oblečení a obuv, zdravotnické pomůcky či zemědělské náčiní v oběhu. Dostávají je děti i chudé rodiny živící se zemědělstvím…

Za odesláním obrovské zásilky stojí nejen Sudoměřičtí, Charita a čeští dárci, ale i spousta dobrovolníků, kteří pomáhali potřebné věci připravit. Jejich shromažďování, třídění, čištění a opravy zabraly víc jak půl roku. Nyní stojí kontejner v Chipatě, kde sídlí Chiparamba Trust Organization, organizace pomáhající lidem z blízké Chiparamby. „Náklad prošel celní kontrolou, dále bylo třeba kontejner sundat jeřábem z kamionu dolů na pevnou zem, aby mohl sloužit dál jako sklad. Věci ze sbírky už v tomto týdnu začínají užívat lidé z Chiparamby,“ podává aktuální zprávy Kateřina Janečková, která s dalšími lidmi dobré vůle sbírku iniciovala.

Kontejner pro Zambii už je v cíliNábytek, školní pomůcky i sportovní potřeby vybavují školu v Chiparambě. Lidé z vesnice mají nyní přístup i ke zdravotním potřebám, zemědělskému náčiní,… Začít fungovat může nové školící centrum, a to díky šlapacím šicím strojům, látkám, šicím potřebám, ale také zemědělskému a zahradnímu náčiní. „V centru se budou mladí lidé učit řemeslům, jako například šití a farmaření, což pomůže řešit problémy s předčasnými sňatky a užíváním drog, které jsou typické u dětí a mladých v chudých oblastech Afriky,“ připomíná Kateřina Janečková.

Vyslání Kontejneru pro Zambii se chopila Arcidiecézní charita Olomouc. Jde již o druhý kontejner, který s materiální sbírkou do rozvojové země vyslala. „Dobrovolníci ze Sudoměřic nás oslovili, zda bychom s nimi spolupracovali a my se rozhodli je podpořit. Náš první kontejner díky štědrosti českých dárců pomohl potřebným na Haiti, věříme, že podobně pomůžeme i v Zambii,“ sděluje za Charitu Martin Zamazal.

Děkujeme všem dárcům, ale také dobrovolníkům, že pomohli kontejner s materiální sbírkou vypravit do daleké Zambie.

Více na našem webu: www.charitaprozambii.cz

Karolína Opatřilová, ACHO

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
29 828 910 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku