ZÁPISKY Z HAITI

Klára s Josefem právě pomáhají na Haiti...

Arcidiecézní charita Olomouc zve o Noci kostelů do své kaple. Přiblíží zde příběhy uprchlíků

ACHO zve do kaple Božího milosrdenství

Olomouc - Kapli Božího milosrdenství v centru Olomouce zná málokdo. Skrývá se totiž ve dvoře Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Malebný prostor kaple se veřejnosti otevře tento pátek, a to díky Noci kostelů. Charita tam veřejnosti přiblíží příběhy lidí, kteří museli opustit své domovy kvůli válce nebo pronásledování. Návštěvníci také budou mít možnost podepsat petici na podporu čínských křesťanů v ČR.

Jeden z vystavených příběhů zavede návštěvníky kaple do uprchlického tábora v Řecku.

„V táborech jsme viděli spoustu náctiletých dětí. Byly samy. Rodiče jim dali všechny své úspory a poslali je na cestu. Věděli, že když zůstanou doma, hrozí jim jistá smrt. Odloučit se od dětí – existuje vůbec těžší dilema? Mnozí rodiče ale neměli na cestu sílu nebo i peníze, které by vystačily celé rodině. Proto nemohli utéct společně a zachránit se všichni,“ dělí se o své zkušenosti z terénu humanitární pracovník brněnské Charity Filip.

Součástí výzdoby kaple bývá fotografie s námětem pomoci bližnímu. Ta se každý rok mění. Od tohoto pátku tam lidé uvidí snímek Richarda Boudy, který zabírá děti v uprchlickém řeckém táboře, kde Charita pomáhala.

Kaple Božího milosrdenství (Křížkovského 6) bude otevřena od 18 do 23 hodin. Její prostory i výstava Charity přibližující osudy uprchlíků a pronásledovaných dávají vědět o Caritas – milosrdné lásce.

Více o kapli si přečtete zde: https://www.nockostelu.cz/kostel/625/

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Pomáhejte s námi na Haiti a na Ukrajině
 

Chci se stát dobrovolníkem

 
 

Konsorcium nevládních organizací

VÝSLEDKY 

 

 

EVROPSKÉ PROJEKTY

 
 

Charity v arcidiecézi

Bystřice p.Hostýnem  Holešov  Hranice  Kojetín  Konice  Kroměříž  Kyjov  Luhačovice  Moravská Třebová  Nový Hrozenkov  Olomouc  Otrokovice  Prostějov  Přerov  Slavičín  Strážnice  Svitavy  Šternberk  Šumperk  Uherské Hradiště  Uherský Brod  Valašské Klobouky  Valašské Meziříčí 
Veselí nad Moravou  Vsetín
Vyškov  Zábřeh  Zlín
Hospic na Svatém Kopečku